DHI Tekniği

Saç dökülmesi, erkeklerde ve kadınlarda görülen yaygın bir problemdir. Saç dökülmesi, genetik faktörler, stres, hormonal değişiklikler, bazı hastalıklar ve ilaçlar gibi çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir. Saç dökülmesi, kişinin özgüvenini ve yaşam kalitesini olumsuz etkileyebilir.

İletişime Geç

Saç dökülmesi sorununu çözmek için çeşitli tedavi yöntemleri mevcuttur. Bu tedavi yöntemleri arasında, saç ekimi en etkili yöntemlerden biridir. Saç ekimi işlemi ile, saç kökleri donör bölgeden alınarak seyrek olan bölgeye nakledilir.

DHI tekniği,Direct hair transplantation doğrudan saç ekimi anlamına gelir.Saç ekimi için kullanılan en yeni tekniklerden biridir.Ense bölgesinden(donör bölge) en gelişmiş yöntem olan fue mikromotor ile  kökler özenle çıkarılır. Çıkarılan kökler herhangi bir kanal açma işlemi bekletilmeden  Choi pen-Implanter kalem adı verilen özel kalemler ile transfer edilecek alana uzmanlar tarafından yerleştirilir.Bu teknik aynı zamanda Choi pen tekniği olarakda bilinir.Bu teknikle Choi pen kalemleri içerisine saç follikülleri teker teker  yerleştirilerek direkt nakledilecek alan içerisine bırakılır. Bu özel kalemler sayesinde saç köklerinin dış ortamda kalma süresi azalır ve ekim işlemi hızlanır. Saç follikülleri yerleştirilirken kişinin doğal saçıyla aynı açıyı yakalamak daha kolaydır. Buda daha doğal bir görünüm sağlar. Kesi alanları daha küçük olacağından kanama olasılığı çok düşüktür. Kanal açma işlemine gerek kalmadan direkt olarak cilt altına ekim yapılır.

DHI Tekniğinin Avantajları

DHI tekniği, diğer saç ekimi tekniklerine göre aşağıdaki avantajlar sunar:

  • Daha doğal sonuçlar ve yoğunluk: DHI tekniğinde, saç kökleri kişinin doğal saç yönleriyle aynı açıda ekilebilir. Bu sayede, daha doğal ve yoğun bir görünüm elde edilir.
  • Saç köklerinin dış ortamda kalma süresi azalır. Bu nedenle, hem daha hızlı hemde saç folliküllerinin sağ kalma oranı daha yüksek olduğundan daha sağlıklı sonuçlar sağlar.
  • Daha hızlı iyileşme: Kesi alanı daha az olduğundan kanama riski daha azdır.
  • Saç ekim işlemi sonrasında daha hızlı iyileşme sağlar. 
  • Traşsız saç ekim uygulaması içinde en uygun ve en çok kullanılan yöntemlerdendir.

Medcaturk olarak, DHI tekniği ile saç ekimi konusunda uzman kadromuz ve son teknoloji ekipmanlarımızla hizmet veriyoruz.