FUE Tekniği

Saç dökülmesi, erkeklerde ve kadınlarda görülen yaygın bir problemdir. Saç dökülmesi, genetik faktörler, stres, hormonal değişiklikler, bazı hastalıklar ve ilaçlar gibi çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir. Saç dökülmesi, kişinin özgüvenini ve yaşam kalitesini olumsuz etkileyebilir. Saç dökülmesi sorununu çözmek için çeşitli tedavi yöntemleri mevcuttur. FUE tekniği, günümüzde en yaygın olarak kullanılan saç ekimi tekniğidir. Bu teknikte, saç kökleri tek tek alınarak nakledilir.

 
İletişime Geç

FUE Tekniği Nedir?

FUE tekniği, saç ekimi için kullanılan en yaygın yöntemlerden biridir. Bu teknikte, saç ekimi için kullanılan en yaygın ve en gelişmiş yöntem olan FUE (Follicular Unit extraction)dir..Bu yöntem mikromotor adı verilen özel cihazlar ve punchlarla  gerçekleştirilir. Kişinin saç yapısına uygun Punch adı verilen uçlar kullanılarak donör bölgeden tek tek saç follikülerinin çıkartılması işlemidir. En önemli ve en çok dikkat edilmesi gereken nokta bu punch uçlarının kişinin muayenesi sonucu saç kalınlığı, doku yapısına göre kişiye özel seçilmesidir. Çıkarılan saç follikülleri özel bir solüsyon içerisinde bekletilir. Kanal açma işleminin ardından bu kanallar içerisine saç follükülleri dikkatli bir şekilde yerleştirilir.

  • Minimal iz bırakma: FUE yöntemiyle alınan saç kökleri bireysel olarak alındığı için dikiş gerektirmez ve minimal iz bırakır.
  • Daha kısa iyileşme süresi: Ameliyat gerektirmediği için iyileşme süresi daha kısadır.
  • Esnek donör alan seçimi: FUE yöntemiyle saç kökleri farklı donör alanlardan alınabilir.
  • Doğal sonuçlar: Tek tek alınan saç kökleri, ekim sırasında doğal bir görünüm sağlar.

-Diğer bütün yöntemlerin temelini FUE oluşturur. Yani Safir tekniğini uygulamak,DHI ( Choi PEN) tekniğini uygulamak Traşsız saç ekimi tekniği,kaş ve sakal ekimi tekniklerinin uygulanabilmesinin temelinde FUE tekniği vardır. Bu tekniklerin uygulanabilmesi için öncelikle FUE işleminin uygulanması gerekmektedir.

FUE tekniği, saç ekimi için en güvenilir ve etkili yöntemlerden biridir. Bu teknik, doğal, kalıcı ve güvenilir sonuçlar sunar. Bu nedenle, saç ekimi yaptırmayı düşünen kişiler için FUE tekniği oldukça iyi bir seçenektir.

Medcaturk olarak, FUE tekniği ile saç ekimi konusunda uzman kadromuz ve son teknoloji ekipmanlarımızla hizmet veriyoruz. Kliniğimizde, saç dökülmesi sorunu yaşayan kişilere doğal ve kalıcı bir görünüm kazandırmak için çalışıyoruz.